کف سابی پله  و پاگرد چگونه است؟

کف سابی پله و پاگرد چگونه است؟

کفسابی مدرن واش آماده اجرا خدمات کفسابی فوری با ضمانت کیفیت و قیمت ارزان است

یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساختمان، پله‌ها و پاگرد ها می‌باشد، زیرا همیشه در معرض دید عموم و ساکنین آن قرار دارد. در خیلی از مواقع پله‌ها و پاگردها کثیف می‌باشند. روش‌های متعددی برای از بین بردن این کثیفی ها و جرم ها وجود دارد و عمده‌ترین و مهمترین روش، اجرای عملیات کف سابی پله و پاگرد است. در این روش تکنسین مربوطه با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات کامل کف سابی اقدام به انجام ساب پله و پاگرد می‌نماید. در ابتدا لازم است توضیح داده شود از کف سابی برای سابیدن سنگ‌ها و یکدست کردن سطوح سنگ استفاده می شود اما از کفشویی برای تمیز کردن زمین از کثیفی‌ها و جرم‌ها بهره گرفته می‌شود. برای پاکسازی سنگ فقط باید از مواد شوینده مخصوص اینکار استفاده شود. گفتنی است مواد شوینده چند منظوره به سنگ آسیب می رسانند. در کف سابی استفاده از مواد شوینده حاوی مواد اسیدی همچون سرکه پرهیز می‌گردد زیرا برخی از انواع سنگ مانند سنگ مرمر، سنگ سیمانی و سنگ آهک در برابر اسید حساس بوده و این مواد موجب آسیب رساندن به سطح سنگ می‌شوند.

 

کفسابی پله و پاگرد ساختمان
کفسابی پله و پاگرد ساختمان

 

چه مواقع به اجرای کف سابی و سنگ سابی پله‌ها و پاگرد نیاز داریم؟

در توضیح کف سابی می‌توان گفت کف سابی یعنی سابیدن کف ساختمان. این عملیات را می توان به دلایل گوناگونی انجام داد:

در مواقعی که شستشوی سطوح با استفاده از شوینده های نا مناسب و اسیدی همچون جوهر نمک و سرکه منجر به تخریب بافت سنگ شده و گاهی لایه براق روی سنگ را می سوزاند و موجب مات و سیاه شدن آن می گردد. خوشبختانه این اتفاق با کف سابی سنگ برطرف می‌گردد .

در مواقعی که ملات و یا سیمان، چسب، رنگ بر روی سنگ ریخته شده است، به گونه‌ای که امکان تمیز کردن آن وجود نداشته باشد از کف سابی بهره گرفته می شود.

در مواقعی که سنگ، در طی مدت زمان طولانی سیاه و یا کثیف شده است.

 

 

کف سابی راه‌پله :

کفسابی پله: کف سابی پله، با جای‌گیری گیرنده لقمه بر روی فرز و نصب پد، عملیات آغاز می شود .

کف سابی پاگرد: کفسابی پاگرد نیاز به تخصص خاص خود می باشد. در حین کف سابی این نکات باید لحاظ گردد:

در کف سابی پاگرد باید از لقمه های مخصوص استفاده شود

هیچگاه خودسرانه اقدام به عملیات کف سابی پله و پاگرد نشود .

در صورت بروز مشکل در عملیات کف سابی حتما با استادکار کف سابی تماس حاصل گردد. گفتنی است کف سابی پله با توجه به فضای محدود کار و تغییر جهت عمودی و افقی دستگاه نسبت به ساب سنگ کف سخت‌تر است و نیاز به تخصص زیادی می باشد.

چنانچه کفسابی به موقع انجام نگردد کدر شدن و آسیب دیدگی سنگ بیشتر شده و عملیات کفسابی راه پله سخت تر و طولانی تر خواهد شد.

از مواد شوینده اسیدی برای شستشوی سنگ پله استفاده نکنید، زیرا بعد از چند روز سنگ‌ها به شدت کدر شده و کثیفی را به سرعت به خود جذب می‌کنند و سیاه می‌شوند.